Varėnoje skaičiuokite ne tik grybus, tačiau ir žingsnius

„Nebūk lepšis ir eik“ – tokia smagia gaida organizatoriai kviečia gegužės 12 d. dalyvauti pirmą kartą Varėnoje vyksiančiose Walmark „Ėjimo varžybose“. Grybų sostine tituluojamas miestas pasirengęs parodyti, kad yra draugiškas ėjimo aistruoliams, kurių žada priimti net daugiau kaip 1 500. Tai bus vienas didžiausių kada nors Varėnoje vykusių sporto renginių.

„Norėjau, kad šis puikus miestas prisistatytų labai įdomiai, nebūtų žinomas vien tuo, kad Varėnos rajone auga daug grybų. Juk tuo pačiu metu galima ne tik grybauti, bet ir skaičiuoti žingsnius“, – pasakoja renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė.

Varėnos miestas jau ne pirmą sykį kviečia žmones skaičiuoti žingsnius. Rudenį čia vykusiai Grybų šventei „#walk15“ komanda sukūrė dar neregėtą grybų žemėlapį. V. Musvydaitė juokiasi, kad tada kartu su Varėnos miesto savivaldybe ir gimė idėja čia surengti Walmark „Ėjimo varžybas“.

Nemokamas renginys startuoja gegužės 12 d., šeštadienį, 12 val. prie Varėnos sporto centro (J. Basanavičiaus g. 2A). Organizatoriai kviečia varėniškius į renginį atvykti pėsčiomis, o vilniečius ir kitų miestų gyventojus – atvykti traukiniu. Pažintį su Grybų sostine galima pradėti jau nuo Varėnos geležinkelių stoties, kuri puikiai įprasmina miesto istoriją: jo įsikūrimo data laikoma 1862 m. rugsėjo 17 d., tądien į Varėnos geležinkelio stotį atvažiavo pirmasis traukinys.

Eiti varžybose V. Musvydaitė labiausiai rekomenduoja tiems, kurie nori geriau susipažinti su Dzūkijos gamtos ir reikšmingais kultūriniais objektais: „Šioje virtualioje trasoje dalyviai sužinos originalių faktų apie kerpes, dilgėles, medžius. Apie tai, kuo garsus yra Varėnos miškas. Tikrai pamatys nuostabų stadioną ir Varėnos sporto centro baseiną. Jame dvi valandas galima pramogauti tik už kelis eurus – plaukioti 25 metrų ilgio baseine, pasikaitinti trijose pirtelėse, pasilepinti sūkurinėje vonioje, vaikų džiaugsmui įrengtas „varlinukas“. Tad po varžybų dalyviai kviečiami smagiai pabūti su šeima ir praleisti laiką naujoje aplinkoje.“

Dalyvio numerius ir paketus atsiimti galima šiandien Vilniuje, Gedimino pr. 20, nuo 12 val. iki 20 val. („Sportland G20“). Rytoj, gegužės 11 d. – Varėnos sporto centre (J. Basanavičiaus g. 2A), nuo 12 val. iki 21 val., arba šį šeštadienį renginio metu.

Varėnoje vyksiančių Walmark „Ėjimo varžybų“ virtuali trasa yra jau 12-a mobiliojoje programėlėje „#walk15“ . Maršrutą joje bus galima rasti ir po renginio.

Nemokama registracija: www.ejimovarzybos.lt