Originali iniciatyva Lietuvoje – atsiskaitymas žingsniais

Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė įgyvendino savo seną svajonę. Lietuvoje pirmą kartą buvo galima atsiskaityti žingsniais. Nuo pat ryto žmonės buvo raginami skaičiuoti žingsnius, o surinkę 10 000 žingsnių, juos visiškai nemokamai iškeisti į sveikas salotas.

Musvydaitė pasakoja, kad viskas, ką reikėjo padaryti – atsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę „#walk15“, su ja nueiti reikiamą žingsnių skaičių, tuomet ateiti pas akcijos rengėjus ir valgyti labai skanų bei sveiką maistą. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir dviejų rūšių salotas už žingsnius žmonėms dalino salotų ir žaliųjų kokteilių baras išsinešimui Vilniuje „Fresh Post“.

Informaciją apie iniciatyvą, vilniečius pasiekė antradienį, pusę devynių ryto, mobiliosios programėlės „#walk15“ pagalba. Taip pat žinia buvo skleidžiama socialiniuose tinkluose, o kai kurie žmonės sužinojo iš draugų ar kolegų. Tad ne vienas į „Fresh Post“ užsukęs klientas buvo nustebęs.

Štai netoli dirbantis Dovydas  pasakoja, apie iniciatyvą išgirdęs iš ryto, kai atvažiavo į darbą ir sužinojo, kad kolegos planuoja išeiti pasivaikščioti. Tuomet mielai prie jų prisijungė. „Visi būsim truputėlį sveikesni, gražesni ir sveikiau valgysim“, – džiaugėsi vyras. Tuo tarpu vienam vilniečiui teko su kavos puodeliu rankoje ratais vaikščioti po biurą, norint surinkti reikiamą žingsnių kiekį.

Netikėtą sveiką gyvenimo būdą skatinantį būdą iniciatyvos dalyviai vienareikšmiškai palaikė.   ,,Ėjimas yra mano aistra, tad iš ryto išvydusi žinutę iš programėlės, jau turėjau surinkusi reikiamą kiekį žingsnių“, – teigė moteris, kuri patvirtino pirmą sykį už salotas už salotas atsiskaičiusi tokiu originaliu būdu. Vilnietė aktyviai renka žingsnius eidama į darbą pėsčiomis, daug vaikščiodama laisvu metu, o šiais metais tikisi, kad pavyks aplankyti ir Walmark „Ėjimo varžybas“.

„Tikiuosi, kad ateityje žingsniai bus valiuta ir bus galima sveikai gyventi, sveikai maitintis“, – juokėsi kitas pašnekovas.

„Fresh Post“ įkūrėja Inga Tribuišienė teigia, labai palaikiusi tokią iniciatyvą: „Pati baro idėja – šviežių salotų ir šviežių kokteilių baras – kilo su dideliu noru, kad žmonės gyventų sveikiau, valgytų skaniai. Juk kartais būna labai sunku suderinti tą skonį ir sveikumą.“

Iniciatyvos rengėjai džiaugiasi žmonių aktyvumu ir planuoja tokias iniciatyvas organizuoti visoje Lietuvoje. Jomis bus siekiama ir toliau skatinti žmones daugiau judėti.

,,Visus, kurie jau parsisiuntė mūsų mobilią programėlę, kviečiu sudalyvauti kitą šeštadienį Verkių regioniniame parke vyksiančiose nemokamose Walmark „Ėjimo varžybose“, – ragina V. Musvydaitė. Nemokama registracija: www.ejimovarzybos.lt