6000 žmonių aistra – ėjimas su visa šeima

Verkių regioninis parkas pirmą kartą istorijoje matė tiek daug ėjimo entuziastų. Šis šeštadienis dalyvių skaičiumi tapo rekordiniu ir Walmark ,,Ėjimo varžyboms“, nes į jas susirinko apie 6000 ėjimą mylinčių žmonių. Renginio organizatorė sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė džiaugėsi, kad trečias sezonas pranoko visus lūkesčius. Renginyje žmonės dalyvavo šeimomis, nuo pačių jauniausių iki vyriausių.

„Kaip galima išlikti nesišypsant, kai pamatai, kad einama su dviejų mėnesių ir dviejų dienų kūdikiu. Tam vaikui tai pirmas gyvenime medalis, bet kartu tai yra pirmas medalis ir šešiasdešimties metų moteriai, kuri į renginį atvyko su anūkais. Tai man labai įsimintina. Medalis daug reiškia. Smagu, kad žmonės juos kolekcionuoja ir jų prašo netgi augintiniams,“ – kalbėjo V. Musvydaitė.

Walmark „Ėjimo varžybų“ metu buvo apdovanoti jauniausias (2 mėn. 2 d. berniukas) ir vyriausias (78-erių metų kaunietis) dalyviai. Taip pat išrinkta masiškiausia komanda, kuria tradiciškai tapo „Bėgimo klubas“.

Masiškiausios komandos atstovė Dana Jankauskaitė džiaugėsi apdovanojimu ir renginiu: „Tokio lygio renginį net už pinigus sunku rasti. Ačiū organizatoriams. Rimi remiama „Rinkis sveikiau“ 5000 žingsnių šeimos zona nustebino mane kaip mamą. Net kriauklių su muiliukais, servetėlėmis buvo pastatyta. Stalai su kėdutėmis, pledukai, o vaikų laukė pramogos ir batutai. Ir daugybė šviežių vaisių bei vandens.”

V. Musvydaitė renginio metu įgyvendino trylikamečio Mato svajonę. Jis visada norėjo būti vedėju. Tad visų varžybų metu kartu vedė renginį.

Renginio organizatorė ir vedėja teigė dar sykį įsitikinusi, kad žmonėms reikia motyvacijos eiti. O didžiausia motyvacija yra šeima – eidami kartu žmonės yra laimingi. Ji pasakojo, kad kai kurie dalyviai atvyksta beveik į kiekvienas varžybas. Jie kartu fotografuojasi, dalinasi prisiminimais ir įspūdžiais.

V. Musvydaitė džiaugėsi šiose Walmark „Ėjimo varžybose“ vėl sutikusi senjorų porą, kuri ne tik dalyvauja, bet ir rengiasi, kaip į didžiausią šventę. „Aš žinau, kad ši moteris skaitydama straipsnį šypsosis, nes ją mūsų renginys motyvavo. Ji net subūrė visas kaimynes, su kuriomis kartu vaikšto“, – pasakojo organizatorė.

Anot sveikatingumo motyvatorės V. Musvydaitės, bene labiausiai jai įsiminė šešerių metų berniukas, kuris buvo užsikabinęs ankstesnių varžybų medalius. Tik šįsyk jis atėjo ne tik fotografuotis. Jis atbėgo tiesiai į glėbį. „Kai paklausiau, už ką jis myli mamą, jis atsakė, kad todėl, nes mama jį labai myli. Tėtį myli, nes jis nuolat su berniuku kartu žaidžia. O ėjimo šventę myli, nes jam patinka eiti“, – šypsojosi renginio vedėja.

Walmark ,,Ėjimo varžybose“ su dviem mažametėmis dukromis dalyvavę Aistė ir Justinas Blaževičiai pasakojo, apie jį sužinoję tik išvakarėse. Aktyvūs žygiuose dalyvaujantys vilniečiai teigė, kad renginys paliko įspūdį. Aistė Blaževičienė juokėsi, kad tiek jai, tiek vaikams labai patiko „Marsietis“. Jis dalį trasos keliavo kartu su visais, ir džiugino ne tik mažuosius dalyvius, bet ir suaugusius.

,,Pastebėjome, kad ,,Marsietis“ yra ir suaugusiųjų draugas. Labai miela matyti, kaip vyresni renginio dalyviai prašo nuotraukos su juo“, – stebėjosi V. Musvydaitė.

Kiekvienais metais eina vis didesni įmonių kolektyvai. Jie grupuojasi į mases. Šiais metais masiškiausia tapusios įmonės „Penki“ komanda džiaugėsi, kad į šią šventę jie kvietė net tik savo darbuotojus, bet ir klientus.

Walmark „Ėjimo varžybų“ trasos ilgis – 15 000 žingsnių (10,5 km.). Tačiau dalyviai galėjo eiti ir trumpesnį atstumą – iki „Rimi“ remiamos „Rinkis sveikiau“ 5000 žingsnių šeimos zonos. Arba eiti dar toliau iki „Sportland G20“ 10000 žingsnių zonos.

„Dėkoju rėmėjams, nes jų dėka šios varžybos yra nemokamos. Ačiū Verkių regioniniam parkui – aš vėl atrandu iš naujo ir sužinau daugybę naujų dalykų apie gamtą. Smagu, kad dabar žmonės prisimins skiauterėtąjį tritoną, nes juo buvo papuošti visi medaliai“, – kalbėjo V. Musvydaitė.

Varžyboms pasibaigus organizatoriai ragina ir toliau skaičiuoti žingsnius, eiti virtualiomis mobiliosios programėlės „#walk15“ trasomis bei registruotis į gegužės 12 d. Varėnoje vyksiančias Walmark „Ėjimo varžybas“.

Daugiau informacijos apie renginį: www.ejimovarzybos.lt arba www.facebook.com/walk15.eu