Verkių regioninio parko 14 000 žingsnių zona

Iki Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybų“ trasos finišo likus vos 1 000 žingsnių, atsipūskite arba bent stabtelkite Verkių regioninio parko 14 000 žingsnių zonoje pasigrožėti nuo Balsio regyklos atsiveriančiu Balsio ežero smaragdiniu vandeniu ir tarpuežerio miškingais šlaitais.

Verkių regioninio parko 14 000 žingsnių zonoje Jūs:

  • gausite vitaminų dozę iš gamtos gėrybių;
  • gausite Verkių regioninio parko lankytojo suvenyrą;
  • galėsite atsipalaiduoti „Gamtos masažo kabinete“;
  • atsigėrę žolelių arbatos, galėsite žygiuoti link finišo.

Balsio regykla.

Čia atsiveria nuostabus vaizdas į smaragdinius ežero vandenis. Balsio ir kitų Žaliųjų ežerų vanduo žalias dėl didelio ištirpusių karbonatų (klinčių) kiekio požeminiame vandenyje, kuriuo maitinami ežerai.

Plačialapė klumpaitė. 

Didžiausia Lietuvos orchidėja. Tai ­retas, nykstantis augalas. Šiems augalams tarpti būtina kalkinga žemė, kurios Lietuvoje reta, o Žaliųjų ežerų apylinkėse yra pakankamai. Grožėkitės šia lietuviškąja orchidėja natūralioje gamtoje. Neskinkite žiedų, nes neparsinešite jų į namus, jie nuvys jūsų rankose.

Verkių regioninis parkas.

Įsteigtas  išsaugoti Žaliųjų ežerų gilius dubaklonius, Neries šlaitus, Turniškės, Riešės ir Baltupio (Cedrono) upelių paslėnius; išsaugoti kultūros paveldo vertybes, iš jų Verkių dvaro ansamblį su parku, senųjų tvenkinių sistema, senąja dvarviete bei Kalvarijų kultūros kompleksą – Šv. Kryžiaus bažnyčią ir Kryžiaus kelią, Trinapolio vienuolyno ansamblį, istoriškai susiklosčiusių kelių trasas, jų aplinką.

Kaip rasti Verkių regioninį parką?

Nuo Vilniaus centro iki gaivaus gamtos glėbio – vos 15 minučių kelio pėsčiomis. Būtų džiugu, jei į renginį atvyktumėte pėsčiomis. Žemėlapį, kaip  iš Vilniaus centro iki Verkių regioninio parko atvykti pėsčiųjų takais, rasite dalyvio pakete. Žinoma, iki Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybų“ starto Balsio ežero paplūdimyje galite atvykti dviračiais, automobiliais ir viešuoju transportu.

Keiskite žingsnius į prizus!

Būtų šaunu, jei į Proenzi ArthroStop „Ėjimo varžybas“ atvyktumėte pėsčiomis! Už tai mes skirtume papildomus prizus. Kaip jų gauti:

Iki prizų atsiėmimo vietos (vieta violetine spalva pažymėta žemiau esančiame žemėlapyje) ateikite pėsčiomis, išmaniuoju telefonu arba žingsniamačiu parodykite savanoriams, kad jau nuėjote nemažiau kaip 3 000 žingsnių ir gaukite Pavilnių-Verkių regioninių parkų magnetuką.

Iki prizų atsiėmimo vietos ateikite pėsčiomis, parodykite savanoriams, kad jau nuėjote bent 6 000 žingsnių ir gaukite Pavilnių-Verkių regioninių parkų kuprinėlę ir atšvaitą. 6 000 žingsnių nueisite pasistatę automobilį šalia Verkių rūmų (Žaliųjų Ežerų g. 37, Žaliųjų Ežerų g. 53).